Mroga poleca
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu Rozwój działalności gospodarczej poprzez wynajem maszyn budowanych/ogrodniczych zakupionych w wyniku realizacji operacji jak i świadczenie usług budowlanych i aranżacji terenu przy wykorzystaniu tych maszyn współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: rozwój istniejącego przedsiębiorstwa oraz utworzenie jednego miejsca pracy

Sprzedaż wapna nawozowego dla rolnictwa

Jakie wapna na jakie gleby

Wśród wielu produktów wykorzystywanych we współczesnej uprawie polowej na szczególną uwagę zasługują różnego rodzaju wapna. Ich użycie nie tylko użyźnia glebę, ale przede wszystkim podnosi jej PH stanowiąc czynnik odkwaszający.

W związku z tym, iż przeważający odsetek polskich gleb ma odczyn uniemożliwiający rolnikom, ogrodnikom oraz leśnikom uzyskanie satysfakcjonujących efektów, wzbogaciliśmy ofertę handlową firmy o wapna węglanowe, węglanowo - magnezowe oraz węglanowo – siarkowe, które dostarczamy zarówno na terenie kraju, jak i państw ościennych własnym transportem.

Każdy z wymienionych powyżej produktów wykazuje nieco inne działanie, dlatego rozważając zakup któregoś z nich należy dokładnie przeanalizować potrzeby prowadzonej działalności.

Jedną z najbezpieczniejszych w użyciu, uniwersalną, występującą w naturalnym środowisku odmianą wapna jest opcja węglanowa charakteryzująca się dużą skutecznością uzyskiwaną podczas systematycznego stosowania. Znawcy tematu zalecają użycie tego rodzaju nawozu zwłaszcza w okresie wzmożonego wzrostu roślin, które czerpią korzyści wynikające z doskonałej przyswajalności stosowanego produktu.

 

Jakie i ile stosować

W przypadku gleb o wysokiej kwasowości oraz niskiej zawartości magnezu warto rozważyć zastosowanie wapna węglanowo-magnezowego. Użycie tego rodzaju nawozu przekłada się bezpośrednio na obfitość zbiorów, sprawia również, iż rośliny są znacznie mniej wrażliwe na często występującą w ostatnich latach suszę oraz nieoczekiwane incydenty znacznych spadków temperatury. W ostatnim czasie największą popularność zyskuje forma nawożenia wapnem magnezowym w stosunku 1:1 ze zwykłym.

Nieco inaczej problematyka wapnowania przedstawia się w przypadku roślin kapustnych, rzepaku, cebuli oraz innych sadzonek o zwiększonym zapotrzebowaniu na siarkę. Kwestia rozpoznania niedoboru tego pierwiastka nastręcza wiele trudności. W początkowej fazie łatwo jest je pomylić z deficytami azotu, lub wspomnianego powyżej magnezu, zaś zaniechanie suplementacji tego składnika skutkować może obumieraniem najmłodszych pędów oraz liści. W takiej sytuacji doskonale sprawdza się wapno węglanowo – siarkowe, które podczas jednej aplikacji pełni dwojaką funkcję.

 

Posiadamy w ofercie wapna:

  • węglanowe,
  • węglanowo-magnezowe,
  • węglanowo-siarkowe.

 

 Zainteresowanych zapraszamy do wypełnienia formularza poniżej lub pod numerem 730 458 429.

Kontakt
Pola wymagane
© CzarnaOvca Sp. z o.o.